https://ipc2u.cz/articles/knowledge-base/network-redundancy/
13:29 16.04.2021
Košík
Cena na vyžádání
Sleva -
Celkem:
Vybrané zboží
Cena na vyžádání
Registrace / Autorizace
Autorizace
Uživatelské jméno:
Heslo:


Zapomněli jste heslo? Zaregistrovat se
Zapomněli jste heslo?
E-mail:
Zapomněli jste heslo?
+49 511 807 259-0, sales@ipc2u.cz

Síťová redundance

Redundance je klíčovým prvkem veškerých průmyslových sítí a aplikací. Chrání průmyslová zařízení a technologické procesy od neočekávaných odstávek a zajišťuje nepřerušené služby pro zákazníky.

V současné době je patentovaná technologie U-Ring vysoce doporučena pro průmyslové aplikace, jelikož může dosáhnout rychlejšího času zotavení, než jakýkoli STP protokol.

Co je U-Ring technologie?

U-ring je patentovaná technologie redundance, která podporuje 250 jednotek v kruhové topologii a může přinést redundantní cesty do provozu do 10 ms, dojde-li k selhání odkazů. Ve srovnání s protokolem STP, u-Ring dosahuje rychlejšího zotavení v síti je více flexibilní.

So, u-Ring technology:

supports up to 250 units in a ring topology,
bring redundant paths into service within 10 ms when link failures occur.
r1.jpeg

Jak u-Ring pracuje?

Redundance Technologie u-Ring automaticky identifikuje vyzváněcí nadřazeného systému a poté blokuje jeden port v rámcovém zařízení pro účely zálohování. Je-li detekováno odpojení v síti, u-Ring může přinést záložní porty zpět do režimu „přesměrování“, tedy odpojený segment může komunikovat s celou sítí.

3 typy topologie u-Ring

u-Ring podporuje 3 ring typy:

1 - u-Ring;
2- u-Chain;
3 - Sub-Ring topology.

1. Typ U-kroužek je používán v topologii uzavřeným kruhem a všechna zařízení uvnitř tohoto prstence musí podporovat technologii u-kroužek redundance.

r1.jpeg

2. typ u-Ring se používá, když u-ring podporované zařízení komunikuje se zařízením nebo se sítí, která nepodporuje redundance technologie u-ring.

r1.jpeg

3. Sub-kroužek je používán v otevřeném kruhu a má pouze jeden uzel. V topologii sítě, Sub-Ring typ musí koexistovat s typem u-Ring nebo typu u-Chain. Žádná zařízení třetích stran nejsou použity v tomto typu kroužku.

r1.jpeg

Algoritmus redundance technologii u-Ring (pro topologie u-Ring):

1. Definice „Master“ přístroje

Master rozhodne, který segment bude působit jako záložní cesta (je však podporován i uživatelem definované master). Pokud je nastaveno více nebo žádné zařízení v kruhu, je nastavena na Master, redundance u-ring přiřadí zařízení k největší adrese MAC stav hlavní.

r1.jpeg

2. Blocking a port

Port s vyšším číslem portu v rámcovém zařízení je blokován. Spínací bloky záloha portu a přenos probíhá na hlavním tahu.

r1.jpeg

3. Stanovení odkazu nebo selhání spínače

Pokud fyzické spojení nebo spojení v kruhu je dole, stav záložní cesty se změnil z „blokován“ na „přesměrování“.

r1.jpeg

4. Přepnutí na záložní dráhu.

Síť funguje normálně pomocí redundantní cesty.

r1.jpeg

Přístroje s redundantní technologií u-ring:

IPS-803/IPS-G803 Switches for Power Substations

Tyto přepínače jsou navrženy tak, aby splňovaly požadavky rozvoden a elektráren a jsou plně v souladu s IEC 61850-3 a IEEE 1613. Sídlí v členitém lištu DIN nebo montáže na stěnu prostoru s rozšířeným rozsahem provozních teplot od -40 ° C do + 85 ° C, jsou také vhodné pro jiné drsné prostředí.

r1.jpeg

EN 50155 Managed FE Switches

Tato řada průmyslových přepínačů jsou v souladu s ČSN EN 50155 a EN50121-4 standardy pro železniční dopravu, které poskytují stabilní a spolehlivý přenos Ethernetu. Spolehlivé spojení je také garantováno EMS, bezpečnosti, volného pádu, nárazům a vibracím certifikátů

r1.jpeg

Industrial Managed Fast Ethernet and Gigabit switches

Mají různé kombinace vláken a mědi ethernetovými porty, Industrial Managed Fast Ethernet a Gigabit Spínače jsou určeny pro drsné prostředí v průmyslových podmínkách. Mají mnoho certifikátů, jako je FCC část 15 odstavec B Class A, CE EN55022 třída A EMI a certifikace EMS, které potvrzují lepší ochranu proti neočekávaným úderům blesku, ESD nebo rázu. Kromě toho, že mají EN50121-4 železniční dopravy, EN61000-6-2 a EN61000-6-4 Heavy průmyslovém prostředí certifikáty, šok, volného pádu a vibracím IEC60068-2-27, IEC60068-2-32, IEC60068-2-6 certifikáty. Některé modely podporuje synce a IEEE 1588 synchronizaci PTP v2 časování a mají také široký (-40 až 75 ° C), rozsah provozní teploty.

r1.jpeg

Industrial Managed Fast Ethernet PoE and Gigabit PoE switches

Kromě robustních průmyslových norem, tyto modely průmyslových přepínačů mají několik PoE porty a podpora pokročilé řízení PoE funkce.

r1.jpeg
https://ipc2u.cz/articles/knowledge-base/network-redundancy/
13:29 16.04.2021