https://ipc2u.cz/news/knowledge-base/network-redundancy/
21:58 19.01.2018
Katalog Novinky +420-727 965 000 sales@ipc2u.cz
Sady
Vybrané zboží
Vybrané zboží
Vybrané zboží
Cena na vyžádání
Registrace / Autorizace
Autorizace
Uživatelské jméno:
Heslo:


Zapomněli jste heslo? Zaregistrovat se
Zapomněli jste heslo?
E-mail:
Zapomněli jste heslo?
Průmyslové počítače a řešení pro automatizaci a komunikace
Ringhofferova 115/1,  155 21 Praha 5 , Czech Republic
+420-727 965 000, sales@ipc2u.cz
Košík
Cena na vyžádání
Sleva -
Celkem:

Síťová redundance

Redundance je klíčovým prvkem veškerých průmyslových sítí a aplikací. Chrání průmyslová zařízení a technologické procesy od neočekávaných odstávek a zajišťuje nepřerušené služby pro zákazníky.

V současné době je patentovaná technologie U-Ring vysoce doporučena pro průmyslové aplikace, jelikož může dosáhnout rychlejšího času zotavení, než jakýkoli STP protokol.

Co je U-Ring technologie?

U-ring je patentovaná technologie redundance, která podporuje 250 jednotek v kruhové topologii a může přinést redundantní cesty do provozu do 10 ms, dojde-li k selhání odkazů. Ve srovnání s protokolem STP, u-Ring dosahuje rychlejšího zotavení v síti je více flexibilní.

So, u-Ring technology:

supports up to 250 units in a ring topology,
bring redundant paths into service within 10 ms when link failures occur.
r1.jpeg

Jak u-Ring pracuje?

Redundance Technologie u-Ring automaticky identifikuje vyzváněcí nadřazeného systému a poté blokuje jeden port v rámcovém zařízení pro účely zálohování. Je-li detekováno odpojení v síti, u-Ring může přinést záložní porty zpět do režimu „přesměrování“, tedy odpojený segment může komunikovat s celou sítí.

3 typy topologie u-Ring

u-Ring podporuje 3 ring typy:

1 - u-Ring;
2- u-Chain;
3 - Sub-Ring topology.

1. Typ U-kroužek je používán v topologii uzavřeným kruhem a všechna zařízení uvnitř tohoto prstence musí podporovat technologii u-kroužek redundance.

r1.jpeg

2. typ u-Ring se používá, když u-ring podporované zařízení komunikuje se zařízením nebo se sítí, která nepodporuje redundance technologie u-ring.

r1.jpeg

3. Sub-kroužek je používán v otevřeném kruhu a má pouze jeden uzel. V topologii sítě, Sub-Ring typ musí koexistovat s typem u-Ring nebo typu u-Chain. Žádná zařízení třetích stran nejsou použity v tomto typu kroužku.

r1.jpeg

Algoritmus redundance technologii u-Ring (pro topologie u-Ring):

1. Definice „Master“ přístroje

Master rozhodne, který segment bude působit jako záložní cesta (je však podporován i uživatelem definované master). Pokud je nastaveno více nebo žádné zařízení v kruhu, je nastavena na Master, redundance u-ring přiřadí zařízení k největší adrese MAC stav hlavní.

r1.jpeg

2. Blocking a port

Port s vyšším číslem portu v rámcovém zařízení je blokován. Spínací bloky záloha portu a přenos probíhá na hlavním tahu.

r1.jpeg

3. Stanovení odkazu nebo selhání spínače

Pokud fyzické spojení nebo spojení v kruhu je dole, stav záložní cesty se změnil z „blokován“ na „přesměrování“.

r1.jpeg

4. Přepnutí na záložní dráhu.

Síť funguje normálně pomocí redundantní cesty.

r1.jpeg

Přístroje s redundantní technologií u-ring:

IPS-803/IPS-G803 Switches for Power Substations

Tyto přepínače jsou navrženy tak, aby splňovaly požadavky rozvoden a elektráren a jsou plně v souladu s IEC 61850-3 a IEEE 1613. Sídlí v členitém lištu DIN nebo montáže na stěnu prostoru s rozšířeným rozsahem provozních teplot od -40 ° C do + 85 ° C, jsou také vhodné pro jiné drsné prostředí.

r1.jpeg

EN 50155 Managed FE Switches

Tato řada průmyslových přepínačů jsou v souladu s ČSN EN 50155 a EN50121-4 standardy pro železniční dopravu, které poskytují stabilní a spolehlivý přenos Ethernetu. Spolehlivé spojení je také garantováno EMS, bezpečnosti, volného pádu, nárazům a vibracím certifikátů

r1.jpeg

Industrial Managed Fast Ethernet and Gigabit switches

Mají různé kombinace vláken a mědi ethernetovými porty, Industrial Managed Fast Ethernet a Gigabit Spínače jsou určeny pro drsné prostředí v průmyslových podmínkách. Mají mnoho certifikátů, jako je FCC část 15 odstavec B Class A, CE EN55022 třída A EMI a certifikace EMS, které potvrzují lepší ochranu proti neočekávaným úderům blesku, ESD nebo rázu. Kromě toho, že mají EN50121-4 železniční dopravy, EN61000-6-2 a EN61000-6-4 Heavy průmyslovém prostředí certifikáty, šok, volného pádu a vibracím IEC60068-2-27, IEC60068-2-32, IEC60068-2-6 certifikáty. Některé modely podporuje synce a IEEE 1588 synchronizaci PTP v2 časování a mají také široký (-40 až 75 ° C), rozsah provozní teploty.

r1.jpeg

Industrial Managed Fast Ethernet PoE and Gigabit PoE switches

Kromě robustních průmyslových norem, tyto modely průmyslových přepínačů mají několik PoE porty a podpora pokročilé řízení PoE funkce.

r1.jpeg

Novinky na téma

The IEEE 1588 synchronization technology
05.08.2016

The aim of the IEEE 1588 Precision Time Protocol (PTP) is to synchronize the time between different nodes inside Ethernet network.

The IEEE 1588 technology is applicable for power generation, automation, telecommunications, robotics and other industries, because it defines a Precision Time Protocol and time-sensitive components for precise clocks synchronization in distributed systems. Futhermore, this protocol supports synchronization accuracy in the sub-microsecond range with minimal computing resources.

https://ipc2u.cz/news/knowledge-base/network-redundancy/
21:58 19.01.2018